» KUCHNIE WĘGLOWE

Producenci

Kategorie

Kontakt

 • PHU "Kalvis"
  62-510 Konin
  ul. Przemysłowa 83

  e-mail : kalvis@op.pl

  (godziny otwarcia dotyczą sklepu internetowego)

  NIP: 665-167-48-72
 • E-mail:sklep@kuchnieipiece.pl
 • Telefon690 995 800
  501 824 126
  63 220-55-21
 • Godziny działania sklepuSKLEPU INTERNETOWEGO : codziennie 9.00 - 18.00, w soboty 9.00-14.00, w niedzielę i święta nieczynne

Informacje

Hity sklepowe

Zmiana języka

PolskiAngielski

Kuchnie węglowe, piece kuchenne, piecokuchnie

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
MBS
MCM KAFLE
Tylko nowości
tak
Tylko promocje
tak

Wydawało się, że ich czas przeminął wraz z wprowadzeniem kuchenek gazowych lub elektrycznych i nowoczesnym ogrzewaniem. Jednak kuchnie węglowe, po latach niełaski, wracają jako przedmiot zainteresowania ze strony osób szukających alternatywy dla nowoczesnego sposobu życia i możliwości gotowania potraw na prawdziwym ogniu dodającym im niepowtarzalnego smaku. Piecokuchnia w tradycyjnym domu zawsze była jego sercem, wokół którego skupiało się całego życie rodziny. Poza gotowaniem potraw piecokuchnie wykorzystywane były jako źródło ogrzewania całego domu, dzięki możliwościom kumulowania ciepła na dłużej. Dobrze rozpalony piec kuchenny mógł więc stać nawet przez całą noc dostarczając ciepło do pozostałych pomieszczeń i jeszcze nad ranem czekać z ciepłym paleniskiem na domowników. Współczesne, pospieszne czasy wyparły niemal w całości tradycyjne urządzenia takie jak kuchnia węglowa. Jednak moda na życie w zgodzie z naturą i powrót do tradycyjnych przepisów spowodowały renesans ich popularności. Zwolennicy urządzeń takich, jak piece kuchenne twierdzą, że potrawy gotowane na ogniu czy pieczone w tradycyjnym piekarniku węglowym mają niepowtarzalny smak i aromat.

Kuchnie kaflowe chętnie stawiane są więc w domkach letniskowych czy jako alternatywa dla grilla pozwalając ponownie na uzyskanie smaków zapamiętanych z dzieciństwa. W ofercie naszego sklepu znajdują się piecokuchnie i kuchnie węglowe emaliowane wykonane z wysokiej jakości materiałów pozwalające na spalanie drewna oraz węgla brunatnego. Ich wysoka moc grzewcza i długie kumulowanie ciepła umożliwiają nie tylko gotowanie potraw, ale też ogrzewanie znacznych przestrzeni mieszkalnych. Wykonane z wysokiej jakości materiałów szamotowych piece kuchenne mają także wysokie właściwości kumulujące ciepło, a także zabezpieczają otoczenie przed oddziaływaniem zbyt wysokich temperatur. Zaopatrzone są w stalowe płyty grzewcze, pokrywy maskujące, wyjmowane popielniki ułatwiające czyszczenie kuchni po intensywnym użytkowaniu, szuflady, w których można przechowywać opał oraz innego typu ułatwienia w codziennej pracy przy kuchni. Dzięki doskonałemu przewodzeniu i utrzymywaniu ciepła zarówno płyta grzewcza, jak i piekarnik odznaczają się wyjątkową szybkością przygotowywania potraw, a zastosowanie pokryw maskujących umożliwia zabezpieczenie kuchni na czas przestoju w pracy. Eleganckie i efektowne okładziny zewnętrzne kuchni kaflowych powodują zaś, że są one nie tylko urządzeniem praktycznym, ale też ciekawie wyglądającym w stylowym wnętrzu.

Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).