» » KOTŁY PRZEMYSŁOWE KALVIS NA BIOMASĘ SERII MK 720...5000 kW

Producenci

Kategorie

Kontakt

 • PHU "Kalvis"
  62-510 Konin
  ul. Przemysłowa 83

  e-mail : kalvis@op.pl

  (godziny otwarcia dotyczą sklepu internetowego)

  NIP: 665-167-48-72
 • E-mail:sklep@kuchnieipiece.pl
 • Telefon690 995 800
  501 824 126
  63 220-55-21
 • Godziny działania sklepuSKLEPU INTERNETOWEGO : codziennie 9.00 - 18.00, w soboty 9.00-14.00, w niedzielę i święta nieczynne

Informacje

Hity sklepowe

Zmiana języka

PolskiAngielski
KOTŁY PRZEMYSŁOWE KALVIS NA BIOMASĘ SERII MK 720...5000 kWKOTŁY PRZEMYSŁOWE KALVIS NA BIOMASĘ SERII MK 720...5000 kWKOTŁY PRZEMYSŁOWE KALVIS NA BIOMASĘ SERII MK 720...5000 kWKOTŁY PRZEMYSŁOWE KALVIS NA BIOMASĘ SERII MK 720...5000 kW
KOTŁY PRZEMYSŁOWE KALVIS NA BIOMASĘ SERII MK 720...5000 kWKOTŁY PRZEMYSŁOWE KALVIS NA BIOMASĘ SERII MK 720...5000 kWKOTŁY PRZEMYSŁOWE KALVIS NA BIOMASĘ SERII MK 720...5000 kWKOTŁY PRZEMYSŁOWE KALVIS NA BIOMASĘ SERII MK 720...5000 kW

KOTŁY PRZEMYSŁOWE KALVIS NA BIOMASĘ SERII MK 720...5000 kW

Stan magazynowy:0 szt.


Zapytaj o cenę
 • Opis produktu
 • Recenzje produktu (0)

PRZEMYSŁOWE KOTŁY WODNE  KALVIS  NA BIOMASĘ  Z AUTOMATYCZNYM SYSTEMEM PODAWANIA PALIWA Z PALENISKIEM ZAMONTOWANYM POD LUB OBOK WYMIENNIKA CIEPŁA

 

Przemysłowe kotły wodne Kalvis  720... 5000 MK przeznaczone są do ogrzewania dużych powierzchni mieszkalnych, przemysłowych i innego przeznaczenia, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz wytwarzania ciepła niezbędnego w procesach produkcyjnych.
Eksploatować można je w dwojaki sposób: 1-z komorą spalania usytuowaną pod wymiennikiem ciepła, 2-z komorą spalania obok wymiennika ciepła. Zasilane są biomasą- paliwem pochodzenia roślinnego, odpadami drewnianymi, trocinami, wiórami w sposób automatyczny.

 

alt

Elementy składowe kotła Kalvis 720...5000 MK przedstawiono na schemacie zamieszczonym na następnej stronie. Są to: cylindryczny wymiennik ciepła, komora wodna przednia, komora wodna tylna, ściana lewa, ściana prawa, podłączenie wlotowe wody powrotnej, podłączenie wylotowe wody gorącej, pompa wodna, uchwyty do podnoszenia kotła, część górna-sufit, rura spustowa, wizjer, zawór bezpieczeństwa, czopuch, właz-pokrywa inspekcyjna, drzwi paleniska, właz-pokrywa do czyszczenia osadów.

 


alt

alt
 

Wymiennik ciepła to grubościenny (8 mm) cylinder zespawany z dwóch płyt stalowych pomiędzy perforowanymi ekranami-sitami i zespolony z innymi elementami przedniej i tylnej komory wodnej. Jego zadaniem jest rozdzielenie i mieszanie strumieni wody płynących do ścian i drzwi kotła.

W sito zamontowane są rury wymiennika ciepła, pod nimi usytuowany jest system kanałów wodnych chroniących cylinder wymiennika od nalotów - osadów kotłowych oraz podtrzymujących wymianę ciepła.

Poprzez rurę wlotową woda silnym strumieniem przepływa przez dolną część wymiennika ciepła w kierunku tylnej komory wodnej, takie rozwiązanie konstrukcyjne powoduje, że w części dolnej cylindra nie gromadzą się osady kamienia kotłowego. Następnie woda z komory tylnej przepływa przez lewą i prawą ścianę do przedniej komory wodnej gdzie unosi się w górę i powraca do cylindrycznego wymiennika, skąd przez rurę wylotową pompowana jest do systemu grzewczego. Panele drzwi zbudowane w formie skrzynki schładzane są wodą, połączone są one między sobą u góry rurami z kołnierzami. W dolnej części drzwi kotła wspawane są króćce z kołnierzami za pomocą których połączono je z wymiennikiem ciepła. W rury łączące drzwi z wymiennikiem ciepła zainstalowano zawory odłączające oraz pompę cyrkulacyjną i czujnik przepływu wody. Zamontowane wewnątrz drzwi przegrody zapewniają odpowiedni przepływ strumienia wody. W tylnych drzwiach znajduje się awaryjny zawór bezpieczeństwa, zainstalowany na wypadek zbierania się nadmiernej ilości gazów powstałych w procesie spalania. Skrzydła(panele) drzwi kotła regulowane są za pomocą zawiasów i sprężyn, a właściwą szczelność między nimi a korpusem kotła gwarantuje sznur izolacyjny. Podczas konserwacji i remontów, skrzydła drzwi są demontowane za pomocą specjalnych urządzeń dźwigowych.

W przedniej, górnej części kotła znajduje się podłączenie z kołnierzami łączące kocioł z przewodem kominowym-ujściem spalin.

Nad cylindrem wymiennika ciepła zainstalowana jest platforma z blachy falistej. Kocioł w momencie posadowienia-montażu jest nie izolowany. Po montażu i wykonaniu próby hydraulicznej kładzie się warstwę z płyt termoizolacyjnych o grubości 80 mm. W tym celu, w trakcie budowy kotła montuje się specjalne uchwyty do przytwierdzenia warstwy izolacji.
 

DANE TECHNICZNE PRZEMYSŁOWYCH  KOTŁÓW  WODNYCH NA BIOMASĘ  KALVIS 

SERII  MK 720... 5000

alt


 

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.

Napisz recenzję

Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).