» » KOTŁY PRZEMYSŁOWE KALVIS NA BIOMASĘ I PALIWA STAŁE SERII M-1 140...950 kW

Producenci

Kategorie

Kontakt

 • PHU "Kalvis"
  62-510 Konin
  ul. Przemysłowa 83

  e-mail : kalvis@op.pl

  (godziny otwarcia dotyczą sklepu internetowego)

  NIP: 665-167-48-72
 • E-mail:sklep@kuchnieipiece.pl
 • Telefon690 995 800
  501 824 126
  63 220-55-21
 • Godziny działania sklepuSKLEPU INTERNETOWEGO : codziennie 9.00 - 18.00, w soboty 9.00-14.00, w niedzielę i święta nieczynne

Informacje

Hity sklepowe

Zmiana języka

PolskiAngielski
KOTŁY PRZEMYSŁOWE KALVIS NA BIOMASĘ I PALIWA STAŁE SERII M-1 140...950 kWKOTŁY PRZEMYSŁOWE KALVIS NA BIOMASĘ I PALIWA STAŁE SERII M-1 140...950 kWKOTŁY PRZEMYSŁOWE KALVIS NA BIOMASĘ I PALIWA STAŁE SERII M-1 140...950 kWKOTŁY PRZEMYSŁOWE KALVIS NA BIOMASĘ I PALIWA STAŁE SERII M-1 140...950 kWKOTŁY PRZEMYSŁOWE KALVIS NA BIOMASĘ I PALIWA STAŁE SERII M-1 140...950 kWKOTŁY PRZEMYSŁOWE KALVIS NA BIOMASĘ I PALIWA STAŁE SERII M-1 140...950 kWKOTŁY PRZEMYSŁOWE KALVIS NA BIOMASĘ I PALIWA STAŁE SERII M-1 140...950 kWKOTŁY PRZEMYSŁOWE KALVIS NA BIOMASĘ I PALIWA STAŁE SERII M-1 140...950 kWKOTŁY PRZEMYSŁOWE KALVIS NA BIOMASĘ I PALIWA STAŁE SERII M-1 140...950 kW
KOTŁY PRZEMYSŁOWE KALVIS NA BIOMASĘ I PALIWA STAŁE SERII M-1 140...950 kWKOTŁY PRZEMYSŁOWE KALVIS NA BIOMASĘ I PALIWA STAŁE SERII M-1 140...950 kWKOTŁY PRZEMYSŁOWE KALVIS NA BIOMASĘ I PALIWA STAŁE SERII M-1 140...950 kWKOTŁY PRZEMYSŁOWE KALVIS NA BIOMASĘ I PALIWA STAŁE SERII M-1 140...950 kWKOTŁY PRZEMYSŁOWE KALVIS NA BIOMASĘ I PALIWA STAŁE SERII M-1 140...950 kWKOTŁY PRZEMYSŁOWE KALVIS NA BIOMASĘ I PALIWA STAŁE SERII M-1 140...950 kWKOTŁY PRZEMYSŁOWE KALVIS NA BIOMASĘ I PALIWA STAŁE SERII M-1 140...950 kWKOTŁY PRZEMYSŁOWE KALVIS NA BIOMASĘ I PALIWA STAŁE SERII M-1 140...950 kWKOTŁY PRZEMYSŁOWE KALVIS NA BIOMASĘ I PALIWA STAŁE SERII M-1 140...950 kW

KOTŁY PRZEMYSŁOWE KALVIS NA BIOMASĘ I PALIWA STAŁE SERII M-1 140...950 kW

Stan magazynowy:0 szt.


Zapytaj o cenę
 • Opis produktu
 • Recenzje produktu (0)

PRZEMYSŁOWE KOTŁY WODNE NA BIOMASĘ I  PALIWA STAŁE  KALVIS K-140M-1...K-950M-1

Z AUTOMATYCZNYM ZAŁADUNKIEM PALIWA I Z RUCHOMYM RUSZTEM "SCHODKOWYM”

 

Przemysłowe kotły centralnego ogrzewania na biomasę i paliwa stałe z ruchomym rusztem "schodkowym”, Kalvis-140M-1 ... 950M-1 z automatycznym podajnikiem paliwa (opcjonalnie: zmechanizowanym usuwaniem popiołu i czyszczeniem rur wymiennika ciepła),elektronicznie sterowanym procesem spalania wykorzystuje się do ogrzewania obiektów mieszkalnych wielorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej, zakładów przemysłowych,a także przygotowania ciepłej wody użytkowej i zaopatrzenia w ciepło technologiczne w procesach produkcyjnych.

Kotły i sprzężone z nimi systemy zaopatrywania w paliwo to nowoczesne urządzenia pracujące w sposób całkowicie zautomatyzowany wymagające jedynie okresowego dozoru i obsługi.

Kotły serii Kalvis M-1 w swoim założeniu przystosowane są do spalania w trybie automatycznym biomasy ( zrębek, trocin, wiórów, innych odpadów drewnianych) o wilgotności do 45% i wielkości do 50 mm, a także węgla - ekogroszku.

Stosując paliwo o wyższej wilgotności kocioł może nie osiągnąć optymalnej mocy i wydatnie wpływa na jakość procesu spalania oraz żywotność elementów kotła.

Jako opał stosować można także inne paliwa stałe ( węgiel, drewno, brykiety ) jednakże załadunek w tym przypadku odbywać się będzie ręcznie.

Kotły tego typu wyposażone są w cylindryczny, płomieniówkowy wymiennik ciepła ( opcjonalnie można zainstalować pneumatyczny system czyszczenia rur ).

W przedniej części paleniska w której zamontowane są drzwi załadunkowe zastosowano podwójną ściankę. Przez otwór w tylnej ścianie paleniska podajnikiem ślimakowym lub popychaczem hydraulicznym wtłacza się na ruchomy ruszt typu schodkowego paliwo - biomasę lub ekogroszek na którym zachodzi proces jego spalania.

Zaleca się w przypadku spalania biomasy zamontowanie specjalnego separatora oddzielającego większe frakcje, które następnie można spalić ładując je ręcznie przez drzwi paleniska.

Dolna część komory spalania wyłożona jest cegłą - kształtkami szamotowymi oraz zwieńczona łukiem z ognioodpornego betonu gwarantuje optymalne warunki procesu spalania paliwa na ruszcie.

W zależności od rodzaju paliwa (wilgotności, zawartości popiołu, możliwości powstania szlaki żużlowej) dobierana jest optymalna grubość szamotowej wymurówki paleniska. Przy ryzyku wytwo- rzenia się szlaki stosuje się grubszą warstwę celem zmniejszenia temperatury spalania.

Powietrze dla procesu spalania dostaje się otworami znajdującymi się w przedniej części kotła omywa ścianki paleniska i podgrzane podawane jest wentylatorami: jako "pierwotne" pod ruszt, jako "wtórne” otworami w bocznych ścianach w najbardziej optymalne miejsca komory spalania.

Na końcu rusztu "schodkowego” zamontowany jest kanał z podajnikiem ślimakowym mający za zadanie automatyczne usuwanie popiołu do specjalnego kontenera.

Systemy podawania paliwa oraz elektronicznego sterowania procesem spalania projektowane i produkowane są według indywidualnego zamówienia uwzględniającego konkretne warunki miejsca posadowienia kotła.

 

alt
 

CHARAKTERYSTYKA PRZEMYSŁOWYCH KOTŁÓW WODNYCH NA BIOMASĘ I  PALIWA STAŁE  KALVIS K-140M-1...K-950M-1

 • możliwość spalania w trybie automatycznym różnego rodzaju biomasy : zrębki, trociny, wióry, granulki torfowe, ziarno, łuski i łupiny, pestki i inne sypkie paliwo pochodzenia roślinnego oraz węgla - ekogroszku;

 • możliwość spalania innych paliw stałych ( drewno, brykiety, węgiel itp.) przy zastosowaniu ręcznego załadunku przez drzwi;

 • wysoki współczynnik sprawności cieplnej , nie mniejszy niż 81%;

 • kotły posiadają czterodrożny system przepływu spalin;

 • proces spalania odbywa się na ruchomym ruszcie "schodkowym";

 • komora spalania zwieńczona łukiem z ognioodpornego betonu gwarantuje wysoką efektywność spalania paliwa;

 • automatyczne usuwanie popiołu podajnikem ślimakowym do specjalnego kontenera;

 • opcjonalnie możliwość automatycznego oczyszczania rur wymiennika ciepła;

 • podwójne drzwi w cylindrycznym wymienniku ciepła - wygodne czyszczenie, konserwacja i remont kotła;

 • wizjer w drzwiach paleniska dla obserwacji procesu spalania;

 • automatyczne sterowanie ciągiem w komorze spalania;

 • komora spalania i wymiennik ciepła jako oddzielne moduły - wygodne transport i montaż urządzenia;

 • wysokie wskaźniki ekologiczne, kocioł przyjazny dla środowiska naturalnego;

 • elektroniczny system sterowania pracą kotła sprzężony z systemem podawania paliwa;


   

  alt  alt  alt

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.

Napisz recenzję

Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).